Mobil sohbet nedir?
21 May 19 987

Mobil sohbet nedir?

Mobil sohbet nedir? Neden cep telefonundan sohbet ederiz? Sohbet odalarında arkadaş bulma ve IRC sohbet hakkında sizin için kısa bilgiler derledik.

Mobil sohbet, telefonların cebimize girdiği günden bu yana var olan bir kavramdır. Liseliler bilmez, akıllı telefonlar hayatımızda yokken, 1 kontörün 2 SMS ettiği o güzelim çağlarda, pek akıllı olmayan hatta siyah beyaz ekranlı telefonlarımızın ıstırap dolu sert tuşlarını mobil sohbet odalarında sohbet ederek eskitirdik. Hey gidi günler diyenlerinize selam olsun!

Cep telefonundan sohbet keyfi

O günler yine yalnızdık. Biri olsa da iki çift lafın belini kırsak diye aranan babalarımız, komşularla balkondan balkona sohbet etme azmine hayran kaldığımız annelerimizden gördüğümüz sohbet etme öğretisi telefonlarımızla bize de bulaşmış, küçücük ekranların dibine girerek, kaplumbağa hızında internetimizle sohbet odalarında sohbet arkadaşı arar olmuştuk. Biz sohbet arkadaşı bulma derdindeyken o komşudan, bu komşuya dedikodu yetiştiren mobil teyzeleri rol model alanlarımız ise cep telefonundan sohbet keyfine asıl ulaşanlarımız oldu.

IRC sohbet odaları; slm. asl?

Sohbet odaları kavramı da o günlerde popüler olan, sohbetin atası IRC sohbet ile hayatımıza girdi. Liseliler yine bilmez, okuldan kaçıp internet cafelerde mIRC script ile #zurna, #Ankara, #istanbul irc kanallarına bağlanır, sınırlı vaktimizde daha çok sohbet arkadaşı bulabilmek için tüm umudumuzla ”slm”, “asl?”, “f/m?” yazar, uzun uzun karşılığını bekleyip süresi biten masamızdan hüzünle ayrılırdık. Cep telefonu ile cebimize gelen, yavaş da olsa sınırsız sohbet keyfi sayesinde uzun uzun derdimizi, benliğimizi anlatabildikten sonra internet cafeleri zengin eden IRC’de anlamını yitirdi elbette. Günümüzde IRC kanalları sohbet sitesine evirilmiş durumda.

Sohbet odalarında sohbet arkadaşı bulma

IRC akımından yola çıkan sohbet siteleri de o zamanlar Guest/Anon rumuzlar ile dolaşabildiğimiz birkaç sohbet sitesinden ibaretti. Birbirinin rumuzunu taklit ederek, karman çorman bir ortamda, renksiz küçük ekranların arkasında ne kadar da azimliymişiz! Bizler ücretsiz sohbet odalarında bu karmaşayı yaşarken, parası neyse verip Turkcell sohbet, Telsim sohbet sitelerinde takılan elit kesimin 3 renkli ekrana sahip telefonlarıyla düzen içinde sohbet edebildikleri gerçeği azmimizi biraz köreltmedi değil.

O günlerden bu günlere geldiğimizde günümüz sohbetçileri artık son model, kocaman dokunmatik ve 160 milyon renkli ekrana sahip cep telefonları ve sınırsız, süratli internetleriyle gelişmiş mobil sohbet deneyimine sahipler. Binlerce bedava SMS, yüzlerce konuşma dakikası, çeşitli sohbet siteleri, anlık sohbet programları ve dünyanın her yerinden sohbet arkadaşlarına sahip olabilirler ancak mobil sohbetin ilk çağlarını yakalayabilen bizlerin o günlerde mobil sohbet ortamından aldığımız tadı ve heyecanı bizler kadar alabiliyorlar mı? İşte o konu ergen kafası gibi biraz karışık olmalı..
İlginizi Çekebilir
Cep muhabbet nedir?

Cep muhabbet nedir?

Cep muhabbet uygulamaları, mobil muhabbet, sesli sohbet ve sıcak arkadaşlıklar sunar. Dünyanın dört bir yanındaki insanlarla anında bağlantı kurun

30 Eki 23 0
Sohbet odaları nedir?

Sohbet odaları nedir?

Sohbet odaları nedir? Sohbet odasında sohbet etmek ve sohbet adabına dair sizler için kısa bir yazı derledik.

21 May 19 100
Tüm Bloglar
© 2024 CepLakLak mobil sohbet ve arkadaşlık sitesi.
sohbet, sohbet odaları, mobil sohbet, arkadaşlık, muhabbet, chat sitesi, techtr