Kaliteli bir topluluk için kurallarımız

https://ceplaklak.com sizlere kaliteli arkadaşlıkları, sağlam dostlukları ve ilişkileri en güvenilir şekilde sunmak için kurulmuştur. Topluluğumuzun denetim mekanizması üyelerin kendileri tarafından sağlanmaktadır. Bu mekanizmanın en etkili şekilde çalışması bu bölümde belirtilen Topluluk Kuralları'na uygun davranmanıza ve üyeliğinizi bu kurallar çerçevesinde oluşturmanıza bağlıdır. Kurallara uymamanız durumunda her ne kadar istemesek de üyeliğiniz iptal edilebilir, askıya alınabilir ya da çeşitli kısıtlamalar getirilebilir.

Topluluğumuza katılmanız ve üyeliğinizin sürdürülebilmesi için uyulması gereken kurallar şunlardır;

Profiliniz e-posta adresi, web adresi, sosyal medya adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içermemelidir.

Profilinizdeki bilgiler ayrıntılı, açık ve gerçeğe uygun doldurmalıdır.

Profilinizde ya da paylaşım yaptığınız diğer alanlarda herhangi bir şekilde hakaret içeren, seksist, homofobik ya da ırkçı ifadeler kullanılmamalıdır.

Profilinizde Türkçe dışında bir dil kullanmak isterseniz bunu birkaç cümleyle sınırlı tutma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Profilinizde ya da paylaşım yaptığınız diğer alanlarda herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. oluşumun propagandası yapılamamalıdır.

Profilinizde ya da paylaşım yaptığınız diğer alanlarda suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasalara aykırı herhangi bir bilgi kullanılmamalı ve paylaşılmamalıdır.

Üyelerimizin site içerisinde sorunsuz ve keyifli bir şekilde hareket edebilmesi, saygıya ve karşılıklı iletişime dayanan ilişkiler kurabilmesi için belirlenen kurallar şunlardır;

Üyeler birbirlerine karşı saygılı olmak zorundadır.

Üyeler profilinde ya da paylaşım yaptığı diğer alanlarda yasalara aykırı, küfürlü, hakaret içeren, seksist ya da siyasi içerikli ifadeler kullanmamalıdır.

Üyeler profilinde ya da paylaşım yaptığı diğer alanlarda herhangi bir ticari amaç taşıyan ya da telif hakkı içeren ifade ve içerik paylaşmamalıdır.

Üyeler spam mesaj göndermemeli ve diğer üyeleri rahatsız edici söylemlerde bulunmamalıdır.

Üyeler profilinde ya da paylaşım yaptığı diğer alanlarda cinsel içerikli görsel kullanmamalıdır.

Üyelere karşı saldırgan davranışlar, tehditkar ve rahatsız edici şekilde takip etme, taciz ve gizliliğin ihlali, kişinin özel bilgilerini ifşa etmek gibi davranışlar Topluluk Kuralları’nın ihlal edilmesi anlamına gelir ve yasaktır.

Bu kurallara uyulmaması durumunda doğacak hukuki ilişkilerde Türk hukuku uygulanacaktır. İhlallerden doğan ve doğabilecek her türlü ihtilaf halinde Türkiye Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Topluluğumuzun sürdürülebilir olması ve topluluk ortamının düzeni için, topluluk kurallarını ihlal edenlere karşı yapılması beklenilenler şunlardır;

Diyalog mesajı aracılığıyla sizi rahatsız eden üyeleri engelleyebilir ya da diyalog mesajlarınızı sadece güvendiğiniz arkadaşlara açık bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sohbet alanında düzeni bozan üyelerin mesajlarını şikayet ederek moderasyona gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Profilinizi sadece güvendiğiniz arkadaşlara açık bir şekilde ayarlayabilir, verdiğiniz bilgilerin herkes tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz.

Paylaştığınız fotoğrafları sadece güvendiğiniz arkadaşlar görebileceği için güvenmediğiniz üyelerle arkadaşlık kurmaktan çekinmelisiniz.

Özel hayatınıza ait bilgileri paylaşmamaya özen göstererek oluşabilecek sıkıntıları önleyebilirsiniz.

Yaşadığınız herhangi bir problemi iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz.

Hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı dondurmak ya da sildirmek istiyorsanız Hesap İptali sayfasını kullanabilirsiniz.

© 2024 CepLakLak mobil sohbet ve arkadaşlık sitesi.
sohbet, sohbet odaları, mobil sohbet, arkadaşlık, muhabbet, chat sitesi, techtr